<i class="icon-home"></i> » Статті » Спеціальний випуск для батьків » Особливості та перебіг грипу та ГРВІ у дітей дошкільного віку.

Особливості та перебіг грипу та ГРВІ у дітей дошкільного віку.

Діти, які відвідують дошкільні установи – ясла, дитсадки, – найчастіше хворіють на ГРВІ. Це пов’язано з тим, що в такому віці (3-5 років) імунна система дитини ще формується і не в змозі впоратися з величезною кількістю мікроорганізмів, з якими починає активно контактувати. Особливо вразливі діти, які тільки нещодавно почали відвідувати організовані дитячі колективи. Такі «домашні» діти, які раніше рідко тісно спілкувалися з однолітками і дорослими (хіба що на дитячому майданчику), практично не мають імунітету до багатьох вірусів.

Характерна особливість ГРВІ в такому віці одна –  захворювання може ускладнюватися астматичним бронхітом з задишкою або ознаками емфіземи.

Якщо дитина відвідує садок, батьки повинні зробити все, щоб віна якомога менше хворіла. Дотримання декількох простих правил допоможе малюкові рідше залишатися вдома через хворобу.

  • Загартовування організму – перша і найважливіша складова у зміцненні імунітету маляти. Часті прогулянки (не тільки з дитячою групою, але і по вихідних, і вечорами), біг, ходіння босоніж, водні процедури, ранкова зарядка – прекрасно допоможуть зміцнити імунітет дитини.
  • Лікар може призначити препарати, які зміцнять імунітет, і вітаміни. При виборі препаратів необхідно насамперед звернути увагу на безпеку ліків. Бажано обирати ліки до складу яких не входять барвники та ароматизатори, яки можуть викликати алергію
  • Вчасно зроблені щеплення – ще один крок , що захистить від інфекцій.
  • Після кожного повернення з дитячого саду можна промити дитині носик 1%-ним розчином звичайної кухонної солі, а перед виходом на вулицю та поверненням додому розсмоктувати Еребру. Вона проведе санацію рото глотки та захистить малюка від вірусів.
  • Чого не можна робити, так це «перетримувати» дитину після хвороби вдома.  Адже за цей час в групі можуть з’явитися нові віруси, до яких у малюка  ще не виробився імунітет, і він знову ризикує захворіти.
  • Але головне, дитину потрібно налаштувати на боротьбу з інфекцією – загартовувати, привчати часто мити руки, якомога рідше торкатися руками обличчя, не брати в рот іграшки, тощо. Дитина повинна розуміти, що заходи здатні не тільки подолати хворобу, але й зміцнити здоров’я.