» » » Якщо захворіла дитина шкільного віку

Якщо захворіла дитина шкільного віку

Ця вікова група дітей хворіє рідше, ніж діти дошкільного віку, це  пов’язане з  тим, що їх імунітет майже остаточно  сформувався . Але й він іноді дає збої. Цьому сприяють численні фактори, які властиві тільки цій категорії.

Стреси, перевтома, нераціональне харчування, холодні приміщення, біганина роздягненими на вулиці, – ось далеко не повний перелік факторів, які істотно знижують імунітет школяра. Сюди ж можна додати нерегулярні провітрювання класів; постійний контакт з предметами меблів (парти, стільці, дверні ручки), які практично ніхто і ніколи ретельно не протирає; рукостискання між хлопчиками (дівчатка ж можуть один одного в щічку поцілувати при вітанні або скористатися косметикою подружки, яка застудилася).

Це просто ідеальні умови для розповсюдження інфекції контактним і повітряно-крапельним шляхом. І тільки завдяки міцній імунній системі ГРВІ не так часто «косить» ряди школярів, особливо старшокласників.

Що стосується лікування, то тут його принципи нітрохи не відрізняються від терапії малюків або дошкільнят, хіба що віковими дозами препаратів.

Принципи профілактики, яких слід дотримуватися і в підлітковому віці, багато в чому повторюють ті, що проводяться у малюків, змінюються тільки пріоритети:

  • Вживання вітамінів, вітамінно-мінеральних комплексів
  • Діти не повинні ходити з мокрими ногами; якщо це сталося, то краще всього тут допоможуть зігріваючі ванночки для ніг та теплі шкарпетки.
  • Якщо дитина промерзла, їй можна приготувати гарячу ванну, але такі ванни протипоказані при високій температурі.
  • Школярам можна пити вітамінні трав’яні чаї для зміцнення імунітету. Краще всього брати материнку, чебрець, іван-чай, малину, календулу, ромашку, смородину або липовий цвіт; заварювати трави можна як окремо, так і в зборі. Щоб отримати результат, такий чай потрібно пити як мінімум місяць по 2-3 склянки на день.
  • Під час епідемій необхідно приймати безпечні та ефективні лікарські препарати для профілактики застуд та грипу, наприклад препарат Еребра®.